septembrie 25, 2023

Nu se lasă intimidat

1 min read

După ce a acționat Consiliul Local în judecată, Visinel Balan (consilier independent) continuă lupta pentru transparență și transmiterea online a ședințelor de consiliu.

Rezidența consilierilor locali de a fi împotriva cetățenilor blocată de Vișinel Balan. Aceștia au votat în 29 iulie ca ședința de C.L. să fie secretă, cu toate astea independentul a reușit să ofere cetățenilor comunei noastre acces la ședința online. Conform regulamentului, aceste ședinte trebuie să fie și online, după ce consiliul local alege o firmă acreditată (care nu mai apare). În curând se face anul și transmiterea ședințelor de consiliul local Joița, printr-o firmă acreditată, acceptată de consiliu, nu mai apare. Au ceva de ascuns? Le este frică?

Visinel Balan a făcut recurs la Curtea de Apel București pentru a continua să transmită cetățenilor comunei noastre ședințele publice.

Recursul, în fragmente, poate fi studiat pe pagina oficială a consilierului local independent.

Credit foto: canva.com

About Author

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *